You are currently viewing Bursa UNESCO Derneğinde Özaslan Yeniden Başkan

Mr.İlker Özaslan is the president of UNESCO Association in Bursa.

Bursa UNESCO Derneği Üyeleri


Bursa UNESCO Derneği’nde İlker Özaslan yeniden başkan seçildi. Yeni döneme ilişkin mesajlar veren Özaslan, Bursa’da “Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi” kuracaklarını söyledi.

Bursa UNESCO Derneği’nin olağan genel kurulu dün BUMİAD toplantı salonunda yapıldı.
Genel Kurulda Başkan İlker Özaslan, oy birliğiyle yeniden seçilirken, yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Osman Şahin, Tufan Ata Türkyılmaz, Sema Adalı, Nurşen Özçetin, Tahsin Bulut, Birgül Yıldız Günay, Tijen Sözeri ve Nail Özer.
Toplantıda yeni döneme ilişkin mesajlar veren Özaslan, şunları söyledi:

Bursa UNESCO Derneği Başkanı ilker Özaslan Genel Kurul Toplantısında Konuşurken


“Bursa UNESCO Derneği üyeliği tüm ülkemize ve Dünya Mirası eserlere karşı sorumluluk taşıyan bir anlayışı kapsar. Bu inançta olan arkadaşlarla üye sayımızı artırmak ilk hedefimizdir. Bursa’mız ve ülkemiz Dünya Mirasının önemli eserleri ile donanmıştır. Bu eserleri dünyaya tanıtmak ve UNESCO Dünya Mirası listesine kazandırma hedefi ile çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Bu amaçla başta yönetim kurulumuz olmak üzere tüm üyelerimizle çok çalışacağız. Diğer önemli bir misyonumuz Bursa UNESCO Derneğini geleceğe taşıyacak bir vizyonla gençleştirmektir.”
Bursa UNESCO Derneği, yeni dönemde yerel yönetimler ve ilgili kurumlar ile ortak projeler geliştirmeyi, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ile iş birliğinin geliştirilmesini ve Bursa’da “Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi” kurulması konusunda çalışmalar yapmayı planlıyor.